YAŞAM HESAPLARI


Bisiklet Kadro Boyu

Yeni bir bisiklet alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de bisikletin kadro boyudur. Bisikletler, farklı kişisel ölçülere göre farklı boyutlarda üretilir. Mümkün olduğunca rahat ve ağrısız bir sürüş için kendi ölçülerinize uygun kadro boyuna sahip bir bisiklet satın aldığınızdan emin olmalısınız.

Hesapla

Kelime, Karakter ve Satır Sayısı

Bazı durumlarda bir metnin kelime, karakter ve satır sayısını hesaplamanız gerekebilir. Eğer sizden belirli bir uzunlukta yazı istenirse, kelime, karakter ve satırların sayısını bilmek çok işinize yarayacaktır.

Eğer bir metin içerisindeki kelimeleri, karakterleri ya da satırları teker teker saymaya kalkarsanız hem çok sıkılırsınız, hem de boş yere çok fazla zaman kaybedersiniz. Ancak hesaplama formumuz sayesinde bu işlem yalnızca bir kaç saniyenizi alır.

Hesapla

Yaş (Doğumgünü)

Tam olarak kaç yaşındasınız, bir sonraki yaşınızdan kaç gün aldınız, doğumunuzdan bugüne kaç gün / hafta / ay / yıl geçti, haftanın hangi günü doğdunuz, doğumgününüze kaç gün kaldı, burcunuz nedir?...

Yukarıdaki tüm soruların cevaplarına hesaplama formumuz kullanarak ulaşabilirsiniz.

Hesapla

Astroloji ve Burçlar

Astroloji, doğdukları sırada yıldızların ve öteki gökcisimlerinin konumlarına bakarak insanların şimdiki ve gelecekteki durumlarını değerlendirir. Doğum tarihine göre, koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burçlarından birine dahil olan insanların, doğum anındaki yıldız haritasına bakılarak geleceğinin öngörülebileceğine inanır.

Hesapla

Sütyen Bedeni

Sütyen ölçülerinde yer alan 75, 80, 90 gibi rakamlar göğüs altından yapılan ölçümü ifade ederken bu rakamların yanına gelen A, B, C, D gibi ölçüler ise göğüs büyüklüğünü ifade eder.

Sütyen beden ölçüsü, iki değer kullanılarak hesaplanır. İlki göğüslerin en geniş yerinden alınan göğüs çevresi ölçüsü, diğeri ise göğüslerin hemen altından alınan göğüs altı çevresinin ölçüsüdür.

Hesapla

Tarih Farkı (İki Tarih Arasındaki Zaman Farkı)

Son derece acımasız bir şekilde akıp giden zaman kavramı içinde hayatımızdaki önemli olaylara sahne olmuş bir çok tarih var. Bu sayısız tarihlerden iki tanesinin arasındaki zaman farkını, gün, ay, yıl olarak öğrenmek ve değerlendirmek ister misiniz?

Hesapla

IP Adresi

IP adresi, İnternet Kontrol Protokolü (İnternet Protokolü) standardını kullanan, bir ağdaki cihazların birbirini tanımlamak, birbirleriyle iletişim kurmak ve veri alışverişinde bulunmak için kullandıkları benzersiz bir numaradır. İnternet bağlantısı bulunan her cihazın kendine özel bir adresi olması gerekir. Bu adres ya da numara, iletilen bilginin doğru adrese gönderilmesini ve doğru adresten alınmasını sağlar.

Hesapla

Şehirler (İller) Arası Mesafe

Bu hesaplama aracındaki mesafe bilgileri Karayolları Genel Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu İller Arası Mesafe Cetveli'ndeki veriler ışığında hazırlanmıştır.

Hesapla